Fakro kołnierz EZV-P – 78x140cm

Numer katalogowy: 84107 FAKRO

334,96  Brutto / szt

1 w magazynie

szt
Add to Wishlist
Dostępność:Dostępny
Kategoria:

Zamówienie telefoniczne: 32 722 90 53

Kołnierz EZ pozwala na szczelne połączenie okna z profilowanymi pokryciami dachowymi takimi jak: dachówka, blacha profilowana. Jest to kołnierz uniwersalny, który może być stosowany nie tylko do pokryć falistych, ale do wszystkich rodzajów pokryć dachowych o wysokości profilu do 45 mm. Standardowo przystosowany jest do montażu pojedynczego okna w połaci dachu.

Jego precyzyjnie zaprojektowane, systemowe elementy pozwalają na trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Zadaniem kołnierza jest odprowadzanie wody deszczowej i śniegu poza okno oraz zabezpieczenie przed wiatrem.

Kołnierze należy stosować do wszystkich okien dachowych FAKRO.

Pozwala na montaż okna na głębokości V (0cm) w konstrukcji dachu.

Zakres montażu w dachach o spadku od 15°do 90°.

Przy wyborze kołnierza należy wziąć pod uwagę:

  • Okładzin okna – okno i kołnierz powinny być wykonane z tego samego materiału
  • Rozmiar okna – okno i kołnierz powinny być w tym samym rozmiarze
  • Materiał pokrycia dachu – w zależności od rodzaju pokrycia dachowego stosujemy kołnierze do profilowanych bądź płaskich materiałów pokryciowych
  • Dobór rodzaju kołnierza zależy również od sposobu montażu, tzn. czy okno będzie instalowane samodzielnie, czy w zestawie z innymi oknami.

 

Budowa kołnierza:

Kołnierz składa się z czterech podstawowych elementów (dolny element, dwa boczne i górny element). Dolny element kołnierza zakończony elastycznym fartuchem, posiada podklejoną od spodu masę plastyczną pozwalającą na przyklejenie kołnierza do pokrycia dachowego, przez co zapewniona jest szczelność połączenia. Kołnierz posiada fabrycznie naklejone kliny uszczelniające zapewniające ochronę przed nawiewaniem pyłu, liści i śniegu. Wyposażony jest ponadto w rynienkę odwadniająca mającą na celu odprowadzenie skroplin pary wodnej z folii wstępnego krycia poza okno.

Elementy kołnierza

— dolny element kołnierza z elastycznym fartuchem o długości 165 mm

— elementy boczne

3 — górny element kołnierza

4 — paski z blachy do mocowania kołnierza

5 — rynienka odprowadzająca wodę

6 — kliny uszczelniające

 

Instrukcja montażu kołnierza EZV-P