Gips szpachlowy Dolina Nidy Szary 25kg

,

Gips szpachlowy Dolina Nidy Szary 25kg

33,00  Brutto

Poprzednia najniższa cena: 33,00 .

Availability: 86 w magazynie

Producent:

Kod EAN:

5907783220333

Numer katalogowy:

Nie nadano

Opakowanie:

25kg

Kolor:

Szary

Gips szpachlowy Dolina Nidy Szary 25kg

Gips szpachlowy Dolina Nidy Szary 25kg  produkowany jest na bazie naturalnych spoiw gipsowych, uzyskiwanych w wyniku prażenia kamienia gipsowego. Zawiera wypełniacze mineralne oraz starannie dobrane komponenty wpływające na walory użytkowe gotowej masy. Służy do wykonywania gładzi gipsowych na ścianach i sufitach. 

Cechuje się uniwersalnym zakresem stosowania, może służyć do wyrównywania podłoża i wykonywania gładzi, a także montażu prefabrykatów gipsowych. Niezastąpiony podczas remontów, szczególnie starych budynków – produkt zapewnia możliwość skorygowania dużych nierówności podłoża oraz dokładne wyprowadzenie płaszczyzn i narożników ścian. Używany może być tylko wewnątrz pomieszczeń.

Do stosowania w warstwie o grubości jednorazowo do 5 mm, znacznie większej niż w przypadku większości produktów do wykonywania gładzi. Pozwala uzyskać powierzchnie o wysokim stopniu gładkości, stanowiące doskonałe podłoże pod malowanie lub tapetowanie.

Gips szpachlowy Dolina Nidy Szary 25kg pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie użytkowników budynku, zapewniając korzystny mikroklimat w pomieszczeniach.

Właściwości:

 • Masa gipsowa jest plastyczna i bardzo łatwa w obróbce,
 • Doskonałe rozprowadzanie po podłożu, niezależnie od konsystencji,
 • Zaletą jest wysoka wytrzymałość mechaniczna warstwy, wynikająca ze znacznej zawartości spoiwa gipsowego,
 • Można korygować większe nierówności i krzywizny ścian w jednym cyklu roboczym, dzięki możliwości nałożenia warstwy o grubości do 5mm,
 • Pozwala uzyskać powierzchnie o wysokim stopniu gładkości, stanowiące doskonałe podłoże pod malowanie lub tapetowanie
 • Warstwa gipsu pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie użytkowników budynku, zapewniając korzystny mikroklimat w pomieszczeniach, pozytywnie wpływający na zdrowie i samopoczucie człowieka.
Waga 25 kg
Wymiary 53 × 30 × 16 cm
Ilość

25 kg

Wydajność

Średnio do wykonania gładzi zużywa się ok. 1 kg na 1 m2 przy grubości warstwy 1 mm.

Zastosowanie

– Do wykonywania gładzi gipsowych na ścianach i sufitach

– Do szpachlowania i prac remontowych, polegających na uzupełnianiu ubytków oraz wypełnianiu drobnych rys i pęknięć podłoża

– Do montażu prefabrykatów gipsowych oraz mocowania narożników aluminiowych

– Na typowe podłoża mineralne, takie jak beton, tynk cementowy, cementowo-wapienny i gipsowy oraz płyty gipsowo-kartonowe

– Do stosowania wewnątrz budynków

Sposób użycia

Przygotowanie podłoża:

 1. Podłoże powinno być odpowiednio wysezonowane, suche, stabilne i oczyszczone z zanieczyszczeń mogących osłabić przyczepność.
 2. Bruzdy instalacyjne wypełnić GIPSEM BUDOWLANYM DOLINA NIDY.
 3. Wszystkie elementy stalowe mogące się stykać bezpośrednio z gipsem szpachlowym powinny być zabezpieczone
  antykorozyjnie.

Uwaga! Nie stosować się na podłoża drewniane, metalowe i z tworzyw sztucznych.

Przygotowanie masy:

 1. Suchą mieszankę należy równomiernie wsypać do naczynia z odmierzoną ilością czystej wody, w proporcji około 0,70 litra wody na 1 kg gipsu i pozostawić na okres 3 – 5 minut
 2. Następnie wymieszać ręcznie lub mechanicznie do uzyskania jednorodnej masy bez grudek i nieroztartych składników. W przypadku wypełniania ubytków, montażu narożników aluminiowych lub prefabrykatów gipsowych konsystencja masy powinna być gęstsza niż podczas wykonywania gładzi.

Masa nadaje się do użycia bezpośrednio po wymieszaniu i zachowuje swoje parametry ok. 60 minut. Przed rozmieszaniem kolejnej partii materiału pojemnik dokładnie oczyścić z resztek związanej masy, ponieważ może ona skracać czas wiązania następnego zaczynu.

Sposób użycia:

 1. Podczas wykonywania gładzi i wyrównywania podłoża, masę szpachlową należy naciągać równomiernie za pomocą stalowej pacy nierdzewnej, silnie dociskając ją do podłoża. Prace należy rozpocząć od sufitu, nakładając masę pasami w kierunku od okna w głąb pomieszczenia i ciągnąc pacę do siebie, natomiast na ściany masę nakłada się w kierunku od podłogi do sufitu, prowadząc pacę od dołu ku górze
 2. Maksymalna grubość jednej warstwy nie powinna przekraczać 5 mm.
 3. Powstałe niedokładności ponownie cienko zaszpachlować i po wyschnięciu przeszlifować.
 4. Podczas montażu prefabrykatów gipsowych, np.: płyt ściennych, masę szpachlową należy nałożyć na wpust i pióro w ten sposób, aby przy osadzaniu następnej płyty część zaprawy wypłynęła. Powstały nadmiar masy rozprowadzić pacą metalową po powierzchniach i uzupełnić ewentualne ubytki.

Dane techniczne

 

Shopping Cart
Scroll to Top