Gładź szpachlowa gipsowa biała Omega 20kg Dolina Nidy

,

Gładź szpachlowa gipsowa biała Omega 20kg Dolina Nidy

30,00  Brutto

Poprzednia najniższa cena: 30,00 .

Brak w magazynie

Producent:

Kod EAN:

5907783220012

Numer katalogowy:

Nie nadano

Opakowanie:

20kg

Kolor:

Biały

Gładź szpachlowa gipsowa biała Omega 20kg Dolina Nidy

Gładź szpachlowa gipsowa biała Omega 20kg Dolina Nidy Dolina Nidy to zaprawa gipsowa produkowana na bazie gipsu syntetycznego, wypełniaczy mineralnych oraz dodatków, które poprawiają parametry masy. Dzięki nim biała gładź gipsowa dobrze się urabia i jest plastyczna. Służy do wygładzania powierzchni ścian i sufitów przed malowaniem lub tapetowaniem.

Gładź szpachlowa Dolina Nidy to produkt renomowanego producenta, co zapewnia jego wysoką jakość i trwałość. Masa jest dostępna w opakowaniach 20 kg, co pozwala na wykonanie większej ilości prac remontowych.

Pozwala uzyskać idealnie gładką, białą powierzchnię, stanowiącą doskonałą bazę do malowania i tapetowania. Czas wiązania zaprawy trwa od 60 do 180 minut. Charakteryzuje się wysoką przyczepnością do płyt gipsowo-kartonowych.

Gładź szpachlowa gipsowa biała Omega 20kg Dolina Nidy sprawdzi się i w rękach profesjonalistów jak i u osób mniej doświadczonych.

Produkt ten cechuje się również dobrymi właściwościami wyrównawczymi, dzięki czemu idealnie nadaje się do nierównych i zniszczonych powierzchni. Gładź szpachlowa Dolina Nidy szybko schnie, co umożliwia szybkie tempo pracy.

Właściwości:

 • zawiera wypełniacze mineralne oraz dodatki poprawiające parametry robocze masy
 • dzięki odpowiednio zestawionym dodatkom zaprawa ma bardzo dobrą urabialność, jest plastyczna, łatwa w nakładaniu, rozprowadzaniu i wygładzaniu, bardzo dobrze poddaje się również obróbce po związaniu, czyli szlifowaniu
 • możliwość nakładania za pomocą mechanicznych urządzeń natryskowych pozwala na łatwiejszą i znacznie szybszą aplikację gładzi w porównaniu z metodą tradycyjną
 • ostateczny efekt zastosowania gładzi OMEGA to idealnie gładka powierzchnia, o białym, jednolitym kolorze, stanowiąca doskonałe podłoże pod malowanie lub tapetowanie
 • warstwa gipsu pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie użytkowników budynku, zapewniając korzystny mikroklimat w pomieszczeniach
Waga 20 kg
Wymiary 53 × 30 × 16 cm

Wydajność

 

Średnio zużywa się ok. 0,8 kg na 1m2 przy grubości warstwy 1 mm.

Zastosowanie

 

– Do wykonywania gładzi gipsowych na ścianach i sufitach

– Do nakładania ręcznego lub maszynowego

– Zalecana do wygładzania równych powierzchni mineralnych, w szczególności podłoży gipsowych (tynki, płyty gipsowo-kartonowe, płyty prefabrykowane typu ProMonta), oraz na podłoża betonowe oraz tynki cementowe i cementowo-wapienne

– Do stosowania wewnątrz budynków

Sposób użycia

 

Przygotowanie podłoża:

 1. Podłoże powinno być odpowiednio wysezonowane, suche, stabilne i oczyszczone z zanieczyszczeń mogących osłabić przyczepność.
 2. Wszystkie elementy stalowe mogące się stykać bezpośrednio z gładzią powinny być zabezpieczone antykorozyjnie.
 3. Nierówne podłoża mineralne w szczególności powierzchnie z pustaków i cegły (ceramicznej, silikatowej, z betonu komórkowego), należy wcześniej wyrównać tynkiem. Nie stosować się na podłoża drewniane, metalowe i z tworzyw sztucznych.

Przygotowanie masy:

 1. Proporcje mieszania zależą od przewidzianego sposobu aplikacji. W przypadku nakładania ręcznego należy stosować ok. 0,4 litra wody na 1 kg suchej mieszanki, w przypadku nakładania mechanicznego (z wcześniejszym przygotowaniem zaprawy) max 0,5 litra wody na 1 kg suchej mieszanki.
 2. W obu przypadkach suchą mieszankę należy równomiernie wsypać do naczynia z odmierzoną ilością czystej wody, pozostawić na okres 5 minut, a następnie wymieszać ręcznie lub mechanicznie do uzyskania jednorodnej masy.
 3. Masa nadaje się do użycia bezpośrednio po wymieszaniu i zachowuje swoje parametry około 60 minut. Nie zużyta masa, po rozpoczęciu wiązania nie nadaje się do powtórnego zarobienia z wodą i należy ją odrzucić, ponieważ skraca czas wiązania następnego zaczynu.

Sposób użycia:

Natrysk mechaniczny:

 1. wykonuje się prowadząc lance urządzenia w odległości ok. 1 m od podłoża, poziomymi, zachodzącymi na siebie
  pasami. Przerwy w natrysku nie powinny przekraczać 60 minut, w przeciwnym wypadku kosz zasypowy i wężownicę należy opróżnić i przepłukać czystą wodą.
 2. Bezpośrednio po natrysku powierzchnię należy wyrównać za pomocą stalowej pacy.

Nakładanie ręczne:

 1. masę szpachlową naciąga się równomiernie za pomocą stalowej pacy nierdzewnej, silnie dociskając ją do podłoża.
 2. W obu przypadkach, w razie konieczności nałożenia drugiej warstwy, należy odczekać do związania i wyschnięcia pierwszej.
 3. Maksymalna grubość jednorazowo naniesionej warstwy wykańczającej nie powinna przekraczać 2 mm, natomiast wszystkich zastosowanych warstw 3 mm.
 4. Drobne nierówności można usunąć poprzez szlifowanie drobnym papierem lub siatką ścierną.
 5. Czas wysychania zależy od grubości warstwy, temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Podczas wysychania gładzi należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia i przeciągów oraz zapewnić właściwą wentylację pomieszczeń.

Dane techniczne

 

– Początek czasu wiązania: nie wcześniej niż 60 minut

– Koniec czasu wiązania: nie więcej niż 180 minut

– Przyczepność do płyty gipsowo-kartonowej ≥ 0,1 N/mm2

– Maksymalna grubość jednej warstwy: 2 mm

– Maksymalna grubość wszystkich warstw: 3 mm

Shopping Cart
Scroll to Top