Masa szpachlowa Knauf Uniflott 5kg

,

Masa szpachlowa Knauf Uniflott 5kg

35,00  Brutto

Poprzednia najniższa cena: 35,00 .

Availability: 31 w magazynie

Producent:

Kod EAN:

4003982245694

Numer katalogowy:

Nie nadano

Opakowanie:

5kg

Kolor:

Szary

Masa szpachlowa Knauf Uniflott 5kg

Masa szpachlowa Knauf Uniflott 5kg jest sypkim materiałem na bazie specjalnych gipsów, dostosowanym do zakresu stosowania przez dobór odpowiednich dodatków. Doceni ją każdy, kto wykonuje, lub zamierza wykonać jakąkolwiek zabudowę z płyt gipsowo-kartonowych: sufit podwieszany, zabudowę poddasza, ściankę działową itp. Po rozrobieniu z wodą uzyskuje elastyczną zaprawę o konsystencji śmietany, która znacząco ułatwia szpachlowanie. Umożliwia spoinowanie bez konieczności użycia taśmy.

Masa posiada wysoką przyczepność do podłoża, wykazuje szybki przyrost wytrzymałości podczas szybkiego wysychania, łatwo się szlifuje. Niewielki skurcz podczas wysychania oraz szybki przyrost wytrzymałości zapewniają uzyskanie trwałych połączeń bez rys, niewidocznych po zaszpachlowaniu i pomalowaniu całych powierzchni płyt.

Waga 5 kg
Wymiary 30 × 15 × 8 cm

Właściwości

– sypka, gotowa zaprawa

– możliwość uzyskania jednolitej masy bez grudek

– bardzo dobra przyczepność do podłoża

– maksymalna grubość pojedynczej warstwy 50mm

– elastyczna zaprawa o konsystencji gęstej śmietany

– szczególna łatwość szpachlowania

– na bazie specjalnych gisów (gips alfa)

– łatwość szlifowania za pomocą siatek oraz papierów do szlifowania, szlifierkami ręcznymi i mechanicznymi

– szybki przyrost wytrzymałości

– szybkie schnięcie

– wysoka zdolność czasowego zatrzymania wody

– niewielka skurcz związany ze schnięciem

– łatwość czyszczenia narzędzi i sprzętu ze świeżej zaprawy

– niepalny, klasa reakcji na ogień A1 wg PNEN13501-1.

Zastosowanie

Masa szpachlowa Knauf Uniflott stosowana jest do ręcznego szpachlowania połączeń:

– płyt gipsowo-kartonowych lub zespolonych o krawędziach typu HRK (półokrągłych), HRAK (półokrągłych spłaszczonych), AFK (spłaszczonych ściętych) bez taśmy zbrojącej na pokrytych kartonem krawędziach

– płyt akustycznych Knauf (perforowanych płyt gipsowych) docinanych pod kątem

– do płyt gipsowo-włóknowych

– płyt suchego jastrychu Knauf Brio

– płyt suchego jastrychu Knauf Dual Floor.

Wskazówka
Na docinane krawędzie płyt g-k należy stosować taśmę zbrojącą.

Sposób użycia

Przygotowanie podłoża
Płyty gipsowo-kartonowe i suche jastrychy firmy Knauf powinny być stabilnie zamocowane do konstrukcji nośnej (podłoża). Ich powierzchnie muszą być suche, czyste, spoiny wolne od zanieczyszczeń. Ubytki należy wstepnie wypełnić za pomocą zaprawy Knauf Uniflott.

Przygotowanie zaprawy
Knauf Uniflott wsypać do czystej, zimnej wody, tuż pod jej powierzchnię (maks.2,5 kg do ok.1,2 l wody). Następnie, bez innych dodatków, wymieszać za pomocą kielni gipsiarskiej, aż do uzyskania konsystencji gęstej śmietany.

Obróbka
Nakładać w co najmniej w dwóch etapach robót, zależnie od wymaganej jakości powierzchni. Spoiny wypełnić i po ok. 50 minutach usunąć nadmiar zaprawy. W drugim etapie robót za pomocą pacy lub szerokiej szpachelki utworzyć gładkie połączenie stref spoin z powierzchnią płyt. Zaszpachlować także główki wkrętów do płyt gipsowych. Nie poddawać obróbce częściowo związanego materiału. Bezpośrednio po związaniu usunąć niewielkie nierówności. Po wyschnięciu szlifować ręcznie lub mechanicznie za pomocą siatki lub papieru do szlifowania. Po zakończeniu pracy narzędzia oczyścić za pomocą wody.

Czas obróbki
Wiązanie materiału rozpoczyna się po ok. 45 minutach od wsypania materiału do wody. Zanieczyszczenie pojemników i narzędzi skraca czas obróbki. Nie należy używać częściowo związanego materiału, dodatek wody lub mieszanie nie powodują uzyskania jego ponownej przydatności.

*Temperatura powietrza i podłoża nie powinna być niższa od 10°C.

Shopping Cart
Scroll to Top