Techna Klej Do Styropianu Pistoletowy 750ml

Techna Klej Do Styropianu Pistoletowy 750ml

28,00  Brutto

Poprzednia najniższa cena: 28,00 .

Availability: 2 w magazynie

Producent:

Kod EAN:

5068650215750

Numer katalogowy:

Opakowanie:

750 ml

Kolor:

Nie określono

Techna Klej do styropianu Pistoletowy to niskoprężny jednokomponentowy klej poliuretanowy PPU 2 w wersji z aplikatorem pistoletowym. Przeznaczony do klejenia płyt styropianowych przy ocieplaniu zewnętrznych ścian budynków.

Klej poliuretanowy do styropianu służy do klejenia płyt styropianowych przy ocieplaniu ścian zewnętrznych budynków, kasetonów styropianowych, paneli ściennych montażu parapetów, wypełniania szczelin w izolacji termicznej. Klej poliuretanowy wykazuje doskonałą przyczepność
do podłoży betonowych, ceramicznych, drewnianych a także do PVC, oraz wszelkiego rodzaju styropianów i tynków.

Techna Klej do styropianu Pistoletowy po 2 godzinach od przyklejenia uzyskuje się utwardzenie wstępne pozwalające na kontynuację prac związanych z szlifowaniem i kołkowaniem płyt lub zabezpieczeniem przyziemi, a pełne utwardzenie spoiny poliuretanowej uzyskiwane jest po 24h.

Produkt posiada:
Aprobata techniczna: ITB nr AT-15-8153/2012
Krajową Deklarację Zgodności: nr 13/2012 z dnia 30.03.2012

Właściwości :

  • Łatwy i wygodny w użyciu
  • Umożliwia szybkie wykonanie prac związanych z ociepleniem budynków,
  • Doskonała przyczepność do podłoży betonowych, mineralnych, ceramicznych, tynków itp.
  • Stosowany w szerokim zakresie temperatur
  • Jedna puszka kleju pozwala na ocieplenie 8 m2 powierzchni
Waga 1 kg
Wymiary 34 × 7 × 7 cm

Sposób użycia

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być czyste, suche, pozbawione kurzu, brudu, olejów, tłuszczów, resztek farb i innych zanieczyszczeń (w szczególności środków antyadhezyjnych), które mogą spowodować brak odpowiedniej przyczepności kleju do podłoża. Należy sprawdzić przyczepność istniejących powłok, tynków, warstw bitumicznych, a odspojone warstwy podłoży należy usunąć. Przed przystąpieniem do mocowania płyt styropianowych w niskich temperaturach z podłoża należy usunąć szron, a zacieki wodne osuszyć, a puszkę kleju należy ogrzać do temperatury pokojowej (dokonać można tego zanurzając puszkę np. w ciepłej wodzie), a następnie intensywnie wstrząsnąć puszką (przez ok. 30 sek.) w celu dokładnego wymieszania składników. Puszkę przykręcić do pistoletu aplikacyjnego i dozować w pozycji roboczej „do góry dnem”. Regulację strumienia kleju dokonać poprzez ustawienie iglicy lub nacisk spustu pistoletu aplikacyjnego. W przypadku przerwy w aplikacji powyżej 15 minut pistolet aplikacyjny należy zabezpieczyć, pozostawiając nakręconą puszkę do kolejnego użycia. W przypadku podłoży z powłoką bitumiczną (o nieznanych parametrach) warto przeprowadzić próbę przyczepności tj. płytę z
naniesionym klejem poliuretanowym przykleić do przygotowanego wcześniej fragmentu podłoża, a następnie po około minimum 2h wykonać próbę zerwania połączenia klejowego. Podłoże bitumiczne musi być wy sezonowane, dobrze związane, wilgoć odparowana z całej grubości powłoki. W systemach termoizolacji ETICS przed przystąpieniem do klejenia płyt styropianowych należy zamocować listwy startowe, a w systemach izolacji fundamentów w celu uzyskania stabilnego podparcia dla klejonych płyt termoizolacyjnych, należy je wesprzeć na stopie fundamentowej, a jeśli to możliwe podeprzeć je w trakcie wiązania. Płyty izolacyjne hydrofobizowane przed klejeniem należy przeszlifować np. papierem ściernym.

 

Mocowanie płyt styropianowych w systemach ETICS:

Klej do styropianu nakładamy warkoczem o średnicy ok 3 cm na płytę styropianowa po obwodzie z zachowaniem odstępu od jej krawędzi ok 2 cm i jednym pasem wzdłuż środka płyty. Należy zrobić około 5 cm przerwy w warkoczach jak przedstawiono na rysunku poniżej:

Po nałożeniu pasów kleju należy odczekać ok. 3 minut (temp. 20 oC) lub 7 minut (temp. -5 oC), a następnie przyłożyć do izolowanej ściany i dokonać korekty położenia za pomocą łaty montażowej. Ustawienie klejonych płyt można dokonać do 6 minut od przyklejenia do izolowanej powierzchni. Po upływie 2 godzin płyty są gotowe do dalszej obróbki (szlifowanie i kołkowanie). Szczeliny i złącza pomiędzy klejonymi płytami wypełnić klejem. Po zakończeniu prac pistolet aplikacyjny przeczyścić środkiem do czyszczenia np. czyścik Expert Line. Prac z użyciem kleju nie prowadzić podczas opadów atmosferycznych oraz silnego nasłonecznienia.

 

Mocowanie termoizolacji do fundamentów:

Klej na płytę nakładamy 4 pionowymi warkoczami o średnicy ok 3 cm zachowaniem równych odstępówco 20-30 cm pomiędzy pasami oraz pozostawić 3 cm odstępu od krawędzi płyty (w przypadku płyt o szerokości powyżej 100 cm, należy nałożyć na powierzchnię płyty większą ilość warkoczy kleju). Ogólny schemat postępowania przedstawiony został na rysunku poniżej:

Po nałożeniu pasów kleju należy odczekać ok. 3 minut (temp. 20 oC) lub 7 minut (temp. -5 oC), a następnie przyłożyć do izolowanej ściany i dokonać korekty położenia za pomocą łaty montażowej. Ustawienie klejonych płyt można dokonać do 6 minut od przyklejenia do izolowanej powierzchni. W narożnikach zastosować dodatkowo podpory do momentu związania kleju ok. 10-15 minut. Po upływie 2 godzin płyty są gotowe do dalszej obróbki. W strefie cokołowej oraz wzdłuż krawędzi budynku wymagane jest użycie dodatkowych mocowań mechanicznych. Szczeliny i złącza pomiędzy klejonymi płytami wypełnić klejem. Po zakończeniu prac pistolet aplikacyjny przeczyścić środkiem do czyszczenia np. czyścik do pian poliuretanowych. Prac z użyciem kleju nie prowadzić podczas opadów atmosferycznych oraz silnego nasłonecznienia. Nie stosować produktu w przypadku ciągłego narażenia na wodę np. przy wykonywaniu izolacji przeciwwodnej lub wysokiego stanu wód gruntowych.

Dane techniczne

Zastosowanie

  • Do klejenia płyt styropianowych przy ocieplaniu ścian zewnętrznych budynków, kasetonów styropianowych, paneli ściennych montażu parapetów, wypełniania szczelin w izolacji termicznej.
  • Wykazuje doskonałą przyczepność do podłoży betonowych, ceramicznych, drewnianych a także do PVC, oraz wszelkiego rodzaju styropianów i tynków.
Shopping Cart
Scroll to Top