Zaprawa murarska do klinkieru Atlas 371 Grafit 25kg

,

Zaprawa murarska do klinkieru Atlas 371 Grafit 25kg

32,00  Brutto

Poprzednia najniższa cena: 32,00 .

Brak w magazynie

Producent:

Kod EAN:

5905400544725

Numer katalogowy:

Nie nadano

Opakowanie:

25kg

Kolor:

Grafitowy

Zaprawa murarska do klinkieru Atlas 371 Grafit 25kg

Zaprawa murarska do klinkieru Atlas 371 Grafit to produkt wysokiej jakości, który oferuje wiele korzyści dla użytkowników. Wśród najważniejszych cech warto wymienić to, że nie powoduje wykwitów solnych. Produkt ten jest wytwarzany na bazie wysokiej jakości czystego cementu portlandzkiego z dodatkiem trasu, który zapobiega powstawaniu wykwitów. Ponadto, kruszywo kwarcowe użyte do wyprodukowania zaprawy zostało poddane procesowi przesiewania i płukania, dzięki czemu ziarna żwiru zostały oczyszczone z zanieczyszczeń, rozpuszczalnych soli i innych minerałów, co zapobiega powstawaniu wysoleń.

Zaprawa jest odporna na promieniowanie UV, co oznacza, że jej intensywne kolory nie blakną i nie traci swoich parametrów wytrzymałościowych. Odpowiednio dobrany stos kruszywowy zapewnia bardzo dobre parametry robocze, dzięki czemu zaprawę można łatwo nakładać i formować.

Ponadto, dzięki zawartości specjalnie dobranych pigmentów nieorganicznych i niskiemu poziomowi wody zarobowej, powierzchnie cegieł łatwo się czyści (na sucho) przy pomocy miękkich szczotek, a mur pozostaje wolny od zanieczyszczeń.

Zaprawa murarska do klinkieru Atlas 371 Grafit posiada wysoką wytrzymałość na ściskanie kategorii M5 oraz cechuje się wysoką przyczepnością do elementów o niskiej nasiąkliwości. Produkt jest paroprzepuszczalny i hydrofobowy, co zapobiega niekontrolowanemu napływowi wilgoci.

Waga 25 kg
Wymiary 53 × 30 × 16 cm

Wydajność

Z worka 25 kg otrzymuje się około 14 litrów masy.
Do wykonania 1 m² muru o grubości 12 cm, z cegły o tradycyjnych wymiarach, zużywa się średnio:
34 kg zaprawy przy grubości spoiny 1 cm
40 kg zaprawy przy grubości spoiny 1,2 cm

Zastosowanie

 • Murowanie z elementów o nasiąkliwości 3-8 %: cegieł i kształtek klinkierowych, cegieł pełnych oraz z kamienia naturalnego.
 • Do murowania na tradycyjne, grube warstwy – zalecana grubość od 6 do 40 mm.
 • Wznoszenie elementów konstrukcyjnych i ozdobnych – ścian zewnętrznych i osłonowych, studzienek, słupów, murów ogrodzeniowych itp.
 • Spoinowanie murów wzniesionych z cegieł klinkierowych oraz okładzin z płytek klinkierowych.
 • Może być stosowana w obszarze renowacji starego budownictwa i konserwacji zabytków.

Sposób użycia

Przygotowanie elementów klinkierowych:

 1. Elementy klinkierowe powinny być czyste, wolne od kurzu i suche.
 2. Należy chronić elementy klinkierowe przed deszczem i zbytnim nagrzewaniem podczas składowania.
 3. Przed rozpoczęciem prac zaleca się pomieszać cegły pochodzące z kilku palet, ze względu na możliwość wystąpienia niewielkich różnic w odcieniach kolorów pomiędzy cegłami z różnych partii produkcyjnych.

Warunki pogodowe:

 1. Wszelkie prace należy prowadzić w temperaturze od +5 °C do +30 °C.
 2. Przed rozpoczęciem prac należy uwzględnić zarówno warunki atmosferyczne, w których prowadzone są roboty, jak i warunki, w których przebiegać będzie proces wiązania i wysychania zaprawy.
 3. W trakcie robót oraz przez minimum 7 dni po ich zakończeniu, wymurowane elementy należy osłaniać folią lub matami, zabezpieczającymi przed ewentualnymi opadami i zbyt szybkim wysychaniem zaprawy, spowodowanym działaniem wiatru i słońca.
 4. Nie wolno prowadzić prac w czasie opadów atmosferycznych.
 5. Nie rozpoczynać robót, gdy prognozy pogody przewidują w ciągu najbliższych dni opady deszczu lub obniżenie temperatury.
 6. Konstrukcja i jej fundamenty muszą być zabezpieczone przed niekontrolowanym napływem wilgoci.

Przygotowanie zaprawy do murowania lub spoinowania:

 1. Materiał z worka należy wsypać do czystego naczynia z odmierzoną ilością wody i mieszać wiertarką z mieszadłem, aż do uzyskania jednolitej konsystencji.
 2. Zaprawa nadaje się do użycia zaraz po wymieszaniu i należy ją wykorzystać w ciągu ok. 3 godzin.

Murowanie jednoetapowe:

 1. Murować należy na „pełną spoinę”, gdyż ograniczy to możliwość przenikania wody opadowej do wnętrza przegrody.
 2. Grubość spoiny powinna być równomierna dla całej warstwy.
 3. Do profilowania spoiny należy wcześniej przygotować odpowiednie narzędzie o zaokrąglonym przekroju, z tworzywa sztucznego lub drewna.
 4. Moment rozpoczęcia profilowania spoin uzależniony jest od warunków atmosferycznych, chłonności cegły i związanej z tymi czynnikami szybkości wiązania zaprawy.
 5. Powinien on nastąpić w kilkanaście lub kilkadziesiąt minut od jej położenia, w momencie kiedy przyłożony do świeżej zaprawy palec nie ulega już zabrudzeniu. 6. Stopień związania zaprawy w trakcie spoinowania musi być taki sam dla całej powierzchni muru.

Murowanie dwuetapowe:

 1. W celu uzyskania równych spoin i zachowania poziomu kolejnych warstw, można posłużyć się odpowiednio przygotowanymi listewkami lub innymi tego typu ogranicznikami, układanymi na wymurowanej warstwie cegieł, wzdłuż jej krawędzi
 2. Pierwszy etap – murowanie – polega na połączeniu cegieł zaprawą murarską, z pozostawieniem miejsca na spoinę (zaprawą murarską wypełnia się jedynie przestrzeń pomiędzy listewkami).
 3. Spoinowanie tak wykonanego muru należy rozpocząć nie wcześniej niż po upływie 7 dni od zakończenia pierwszego etapu, używając do tego celu również zaprawy murarskiej do klinkieru ATLAS.

Do pobrania

Karta techniczna

Shopping Cart
Scroll to Top